Życiorys:
Marta earned her BS in physics from Rutgers University and her MS in physics from Purdue University. Marta co-founded and developed FuturaGene, a university spin-off that went public on AIM in London and was ultimately sold to Suzano. She also worked for D-Helix, another biotech startup based on technologies licensed from several universities around the world. Before she became involved in university spin-offs, she worked at the Collider Detector at Fermilab experiment that was searching for the recently discovered Higgs Boson.Życiorys:
Absolwent Wojskowej Technicznej, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni, kierownik i wykonawca projektów B+R ze szczególnym uwzglednieniem projektów na rzecz bezpieczeństwa i obronności Państwa. Twórca chronionych wynalazków i wzorów użytkowych, autor i współautor publikacji z obszaru współpracy nauki z otoczeniem biznesowym. Od 2017 roku Dyrektor Centrum Transferu Technologii WAT odpowiedzialny za ochronę PWI i transfer technologii do przemysłu.Życiorys:
Prezes elekt Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Naukowiec, wirusolog, profesor, manager. Twórca i Kierownik Pracowni Wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. Lider grupy badawczej Virogenetics, opiekun i promotor studentów i doktorantów. Autor ponad 140 publikacji w takich czasopismach, jak Nature Medicine, Science Translational Medicine, Nucleic Acids Research czy PNAS, które były cytowane w literaturze światowej ponad 13 tysięcy razy (h=52). Recenzent i ekspert w instytucjach finansujących naukę w Polsce i na świecie. Autor kilkudziesięciu patentów, na podstawie których powstały już 2 firmy spin-out. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Autor, kierownik i koordynator licznych krajowych i międzynarodowych grantów badawczych, a także projektów finansowanych przez podmioty komercyjne. Obecnie pełni funkcje doradcze na poziomie KE oraz Ministerstwa Zdrowia, a w przeszłości zajmował się doradztwem na poziomie samorządów lokalnych, Ministerstwa Nauki, Premiera i Prezydenta RP.Życiorys:
Socjolożka z wykształcenia, mediatorka sądowa z zawodu, ekspertka ds. transferu wiedzy z nauki do otoczenia społeczno-gospodarczego, budowania relacji i komunikacji społecznej. Jej misją jest odblokowanie sektora nauki na współpracę z zewnętrznymi interesariuszami. Działa na rzecz zwiększenia udziału naukowców w życiu gospodarczym kraju. W tym zakresie moderuje i wspiera podmioty sektora nauki oraz naukowców z całej Polski. Ekspertka European Research Council w zakresie wpływu społeczno-gospodarczego nauki. Współautorka książki dla naukowców pt. „Sztuka promocji nauki” (wyd. OPI-PIB). Była prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl. Na styku sektora nauki i otoczenia społeczno-gospodarczego działa od 2009 roku. Natalia Osica jest założycielką pierwszej w Polsce agencji komunikacji naukowej - ‘pro science’ oraz Fundacji Science PRO, która zajmuje się moderowaniem współpracy pomiędzy nauką i biznesem.Życiorys:
Dyrektor CTTW UW, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. projektów strategicznych, prof. ucz. na Wydziale Zarządzania UW. Od 2004 roku zarządzający projektami innowacyjnymi, inwestycyjnymi, doradczymi i szkoleniowymi realizowanymi dla szkolnictwa wyższego, przedsiębiorstw prywatnych i państwowych, a także administracji publicznej. W swojej działalności naukowej specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących zarządzania rozwojem regionalnym ze szczególnym uwzględnieniem wpływu projektów B+R na dynamizację rynku europejskiego. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych poświęconych tym zagadnieniom. Jest również autorem wielu ekspertyz oraz aktywnym konsultantem i trenerem.Życiorys:
Specjalistka z zakresu prawa własności intelektualnej. Pracuje w Centrum Transferu Technologii PK oraz prowadzi własną kancelarię prawną. Ekspertka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego ds. programów ramowych UE. Absolwentka Prawa oraz Intellectual Property and New Technologies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi szkolenia z zakresu praw własności intelektualnej w szczególności w kontekście projektów realizowanych w ramach programu ramowego Horyzont Europa.Życiorys:
Zastępca Dyrektora ds. Działalności Programowej i Kierownik Zespołu ds. Wsparcia Oceny Projektów i Komercjalizacji w Fundacji na rzecz Nauki Polskiej; odpowiedzialny za opracowywanie i wdrażanie programów finansowania unijnego dla polskich organizacji badawczych. Nastawiony na wdrażanie najlepszych praktyk komercjalizacji wiedzy w organizacjach badawczych. Uzyskał tytuł doktora biotechnologii na Politechnice Warszawskiej; doświadczenie badawcze zdobywał również na Uniwersytecie Technicznym w Danii oraz Uniwersytecie w Groningen w Holandii. Jest doświadczonym kierownikiem akademickich i przemysłowych projektów badawczo-rozwojowych dotyczących onkologii, rzadkich chorób genetycznych i urządzeń do diagnostyki medycznej. Posiada 7-letnie doświadczenie pracy w firmie farmaceutycznej opracowującej leki oryginalne i z wartością dodaną.Życiorys:
Absolwentka prawa (Uniwersytet Warszawski), doktor ekonomii w zakresie nauk o zarządzaniu (Szkoła Główna Handlowa) . Zdobywała doświadczenie w sektorze nauki (14 lat pracy na uczelni), administracji publicznej i świecie biznesu. Od 13 lat wspiera polskich innowatorów pracując w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie Dyrektor Działu Zarządzania Strategicznego współodpowiedzialna za kształtowanie oferty programowej NCBR. Na swoim koncie zawodowym ma wiele niebanalnych, zakończonych sukcesami projektów m.in.: wycena znaków towarowych wódek, tworzenie sieci franchisingowych, przygotowanie jednego z pierwszych kursów on-line w zakresie prawa.Życiorys:
Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał, absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Obecnie Dyrektorka Centrum Transferu Technologii CITTRU w Uniwersytecie Jagiellońskim, jednostki odpowiedzialnej za współpracę UJ z biznesem, w tym ochronę prawną wyników działalności naukowej, komercjalizację, sprzedaż komercyjnych usług badawczych i oraz funkcjonowanie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Współzałożycielka PACTT, w którym pełni obecnie rolę członkini rady koordynacyjnej. Laureatka ministerialnego programu Brokerzy Innowacji. Od 2009 r. członkini ASTP. Ekspertka i trenerka udzielająca doradztwa i prowadząca szkolenia związane z transferem technologii i przedsiębiorczością akademicką, w szczególności w zakresie zarzadzania własnością intelektualną w projektach badawczych, w tym konsorcjalnych i realizowanych w partnerstwie z biznesem.Życiorys:
Mr. Ali Jazairy is the Senior Counsellor of the PCT International Cooperation Division, Patents and Technology Sector at the World Intellectual Property Organization (WIPO). He is responsible for promotion and for special projects linked to the Patent Cooperation Treaty (PCT) and neighboring IP topics (e.g. patents, technology transfer, licensing, trade secrets etc.), relevant for universities, start-ups, spin-offs and underrepresented stakeholders, such as individual inventors, women and youth. He was previously Head of the Innovation and Technology Transfer Section at WIPO. Before joining WIPO, Ali was an active inventor with a notable experience in the private sector, including in several startups and a unicorn company in Silicon Valley. He holds 20 inventions, and moreover, was a co‐founder of a nanotechnology startup.Życiorys:
Absolwent UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pracuje obecnie na stanowisku Technology Transfer Officer w SnT, Interdyscyplinarnym Cemtrum Badawczym ICT na Uniwersytecie w Luksemburgu. Wieloletnie doświadczenie zdobywał jako założyciel i CEO udanych startupów w Polsce, co skierowało go w stronę transferu technologii i przedsiębiorczości akademickiej (PCSS IChB PAN, TechInnowacje). W latach 2020-24 zbudował program akceleracji projektów spin-offowych. Obecnie zajmuje się zarządzaniem portfolio IP, ze szczególnym ukierunkowaniem na technologie cyfrowe i copyright, licencjonowaniem oprogramowania oraz kieruje zespołem FOSS/OSPO – zajmującym się oprogramowaniem open source w projektach badawczych SnT. Ze szczególnym zainteresowaniem analizuje rozwiązania wspomagające digitalizacje procesów i centrów transferu technologii. Posiada certyfikat RTTP oraz jest członkiem Digital Events Committee ASTP oraz CURIOSS.org.Życiorys:
Urzędnik samorządowy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego, zajmuje się programowaniem rozwoju gospodarczego a wcześniej przez wiele lat obsługą inwestycji zagranicznych i eksportu oraz pracą w różnym charakterze przy wdrażaniu, rozliczaniu i kontrolowaniu funduszy europejskich od czasów Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego w pierwszej dekadzie lat 2000.Życiorys:
Od 10 lat pracownik instytutu, kierownik zamiejscowego Działu urządzeń i sterowania napędów OBRUSN w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP, pracownik dydaktyczny na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaangażowana w prace badawcze od koncepcji do produktu końcowego. Autorka innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych oraz artykułów branżowych.